Haber

Kulis: Nebati’ye ‘Her şeyden biraz uzak dur’ denildi

Genel seçimlerin ardından iktidar ve muhalefet cephelerinin kulisleri gündeme gelmeye devam ediyor. Kısa Dalga yazarı Sedat Bozkurt, eski Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati’ye “Her şeyden biraz uzak dur” dendiğinin söylendiğini yazdı.

Bozkurt, bugünkü yazısında, geçen hafta Hulusi Akar ve Süleyman Soylu’nun yeniden bakan yapılmamasına alındıklarını ve kızdıklarını da paylaştı. Bozkurt, Soylu’nun öfkesini fazla belli etmeyeceğini ancak Akar’ın görevi kabul etmeyerek tepki vereceğini söylediğini hatırlattı.

“AKP’yi neden konuşmuyoruz?” Yazının ilgili kısmı şöyle:

“Erdoğan yine farklı bir iş yaptı ve TBMM’de eski bakanlara görev verdi. Hiçbiri açık kalmadı. Bunu daha önce bir plan olarak yazmıştım. Eski bakanların kurulları netleşince çok farklı bir durum ortaya çıktı.ilk defa bir iktidar partisi içinde bir gölge oldu.kabine adını alacak bir heyet oluştu.bu halef-selefler arasında zulümlerin olduğu bir tablodur.eski bakan soylu kimdir? İçişleri Kurulu Başkanı Ali Yerlikaya ile yeni bakan Ali Yerlikaya ile Milli Eğitim Kurulu Başkanı Mahmut Özer ve yeni bakan Yusuf Tekin uzun yıllardır birlikteler Yaşar Güler ve Akar. askeri düzende değerli olan ve alaka düzeyi değişen, bunların en somut örnekleridir.

Mevlüt Çavuşoğlu ve Nurettin Nebati komitelerde yer almadı. Nabati’nin sebebi bilinmez ama “her şeyden biraz uzak durursun” denir. Çavuşoğlu, Dışişleri Komisyonu toplantılarının gergin geçmesi ihtimaline karşı affını istedi. O da bakanlığı bekleyenlerdendi.

Aslına bakılırsa komite toplantılarının gergin geçmesi ihtimali Akar ve Soylu için de kabustur. TBMM Genel Kurulu’nda bütçe görüşmelerinde yaşananları -özellikle Milli Savunma ve İçişleri Komisyonlarında- parça parça dersek, komisyon toplantılarında görüşmelerin bitip bitmeyeceğini bile tartışmaya başlarız. Sadece heyet toplantılarına bakarak bile bu dönemin çok farklı olacağını söyleyebiliriz.” (HABER MERKEZİ)

devrekajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu